top of page

Bobteam Tajcnar

Můj tým je všechno

Je snadné začít sportovat. Vezmete si tenisky, jedete do parku a můžete začít běhat. S bobami je to jiné. Bez skvěle funkčního zázemí nedosáhnete ničeho. Já mám to štěstí, že  mám můj tým.

Milan+Cortina+sliding+centre+cred+SIMICO.png

Náš příběh

Ve sportu je třeba peníze na to, aby se cílů, které si sportovec stanovuje, daly dosáhnout.
Ale úplně na začátku je VÍRA. V první řadě víra v sebe, že dokážu na sobě trvrdě pracovat, aby se mi moje snaha zúročila v úspěších na soutěžích. No bez víry a podpory vašeho okolí je to mnohem obtížnější - ne-li nemožné. Když jsem začala s boby, nevěděla jsem o nich vůbec nic, netušila jsem, jestli mám osobnostní a fyzické předpoklady k tomu, abych si vůbec nějaké cíle stanovovala. Jednoduše po prvních jízdách nabitých adrenalinem jsem se do tohoto sportu zamilovala. No to by mi nijak nepomohlo, kdyby ve mně talent neviděli i jiní lidé. Lidé, kteří se věnují tomuto sportu již dlouhodobě. Viděl ho už můj brankářský trenér Peter Jančovič, ale reálně mě k bobům - až když mi bylo osmnáct let, přivedl trenér Martin Bielopotocký. Prezident Slovenského svazu bobistů Milan Jagnešák mě však poprvé pustil si sednout do opravdového bobu a na trati si vyzkoušet, co tento sport vůbec znamená.
No a nakonec, po prvních úspěšných jezdeckých pokusech se mě rozhodl vzít si „pod křídla“ můj bobový kolega a zároveň trenér Ladislav Noskovič. Ladislav od tvrdých tréninků, životosprávy, materiálního vybavení, špičkové lékařské péče, až po silnou mentální podporu, pro mě zajišťuje i sponzory a kontakty, které by mi mohly pomoci v mém sportovním pokroku.
Další kapitola mé bobové kariéry se začala psát v létě 2023. Po mé první sezóně v pozici pilotky monobobu, kdy mi na soutěžích celou dobu v mnoha oblastech pomáhali čeští bobisté, jsem pocítila silnou potřebu být součástí prajného a profesionálního týmu a tak jsem se dohodla s vedením Českého svazu bobistů a skeletonistů, jejichž prezidentem je Martin Bohman, že od nejbližší sezóny budu reprezentovat Českou republiku.

To jsme my

bottom of page