Rudo Tajcnár - Slon

Úvod OdporúčamRudo Tajcnár - Slon

Na svete neexistuje veľa ľudí s priezviskom Tajcnár. Najznámejší a dovolím si tvrdiť, že po celom svete, bol Rudolf. Bol to skvelý československý hokejista - obranca, korého prezývali pre jeho mohutnú postavu a delovky, ktoré pálil na bránu od modrej čiary, Slon.
Bol to bratranec môjho dedka z maminej strany.

Okrem toho, že sa stalv roku 1972v Prahe hokejovým Majstrom sveta, zažiaril s československým tímom aj na ďalších MS a v roku 1972 priniesol s tímom domov bronzovú medailu zo zimnej olympiády v Sappore.

Patril k najlepším obrancom svojej doby a spolu s Milanom Kuželom vytvorili obrannú dvojicu, ktorá mala rešpekt naprieč hohejovým svetom.

Ruda som nikdy nestretla. Dlhé roky žil v zahraničí a keď sa vrátil na Slovensko, mal vážne zdravotné problémy. Keď odišiel do hokejového neba, mala som necelé tri roky.

No zrejme nejaké tie spoločné gény mať budeme! On miloval adrenalín, ľad, korčule a k nim hokejku a dve bránky. Ja milujem ľadový kanál, bob, ktorý fičí vysokou rýchlosťou tým kanálom na korčuliach (nožoch) a nie som síce Slon, ale pri mojej výške 181 cm som tiež veľké zviera - žirafa.

Rudo rád vyhrával a bol húževnatý bojovník. Verím, že aj toto v sebe mám aj ja.

 

Viac sa o Rudovi dozviete TU:a TU: